معجون تمشک با عسل طبیعی

معجون تمشک با عسل طبیعی

یکی از ساده‌ترین پیشنهادات برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها، استفاده از معجون با عسل طبیعی است. در واقع معجون با عسل طبیعی علاوه بر ساده بودن بسیار خوشمزه است و هیچ‌گونه عوارض جانبی مضری برای شما به همراه ندارد.
معجون تمشک با عسل طبیعی به دلیل طعم خاصی که دارد طرفداران ویژه خود را داشته که همگی از خواص شگفت انگیز آن تعریف می‌کنند.

خواص تمشک

تمشک از هزاران سال پیش برای درمان بیماری‌هایی همچون دیابت، کم خونی، و ورم مفاصل استفاده می‌شود.
تمشک به دلیل داشتن فلاوونوئید پروتئین‌های خاصی در مغز را فعال کرده و حافظه را تقویت کنند؛ درواقع این کار از طریق راه موجود در هیپوکامپوس مغز صورت می‌گیرد.
تمشک یک میوه با طبع سرد است و مصرف آن به افراد با طبع گرم توصیه می‌شود.
تمشک همچنین به بهبود فرآیند هضم کمک فراوانی می‌کند؛ به طوری که از سال‌ها قبل، از برگ‌های تمشک جهت هضم مناسب استفاده می‌شد.
دلیل وجود این ویژگی در تمشک، منابع غنی از فیبر است؛ به طوری که با خوردن زیاد فیبر هیچ مقدار کالری به رژیم غذایی شما اضافه نشده و مفید است. همچنین اگر شما از بیماری‌های مرتبط با دستگاه گوارش خود رنج می‌برید، می‌توانید از برگ‌های تمشک استفاده کنید.
یک خاصیت دیگر تمشک، وجود پلی‌فنول‌ها در آن است که به حفظ سلامت غضروف‌ها کمک می‌کند. این ماده طبیعی به کاهش ورم مفاصل کمک می‌کند و به درمان التهاب مفاصل می‌پردازد. درواقع تمشک مانع کند شدن بافت استخوانی شده و از انتقال کلسیم از بافت استخوان به خون جلوگیری می‌کند.
استفاده تمشک برای بانوان به ویژه در دوران بارداری بسیار پرفایده است؛ به طوری که با استفاده از برگ تمشک، احتمال پارگی کیسه آب، کم‌تر بوده و شانس زایمان طبیعی موفقیت‌آمیز بیشتر است. پس فرآیند زایمان با سهولت بیشتری به انجام می‌رسد.

خواص عسل طبیعی

البته اگر بخواهیم از خواص جزء دیگر معجون با عسل طبیعی برای شما بگوئیم؛ می‌توانیم از خاصیت آنتی اکسیدانی عسل طبیعی سخن به میان آوریم.
در واقع عسل طبیعی به دلیل فواید بسیار خود، از قدیم با داروها ترکیب می‌شده و به مصرف می‌رسیده است. علاوه بر این، عسل به طور گسترده‌ای در محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده است. اگرچه بسیاری از عسل‌های مورد استفاده در محصولات زیبایی طبیعی نبوده و تنها با ضرر همراه هستند، اما استفاده زیاد از این محصول، نشان از فواید آن دارد.
جالب است بدانید که عسل طبیعی در درمان آب مروارید هم بسیار مفید است. همچنین عسل طبیعی، ماده‌ای باد شکن است؛ تا جایی که پزشکان برای درمان قولنج روده آن را تجویز می‌کنند و معتقدند عسل طبیعی می‌تواند به طور موثری به پاک سازی دستگاه گوارش بپردازد.
عسل طبیعی دوست کبد است؛ به طوری که افرادی که از بیماری‌های کبدی رنج می‌برند می‌توانند با مصرف آن، خود را درمان کنند. عسل همچنین به صفرایی که درون کبد وجود دارد نیز کمک می‌کند؛ تا جایی که ترکیب عسل طبیعی با سرکه می‌تواند شما به از بین بردن سنگ‌ها و چربی‌های درون صفرا یاری رساند.

طرز تهیه معجون تمشک با عسل طبیعی

معجون با عسل طبیعی که می‌خواهیم به شما آموزش دهیم، معجون تمشک با عسل طبیعی است.
ترکیب عسل طبیعی با تمشک خواص فراوانی دارد به طوری که قلب را تقویت می‌کند و برای پاک کردن روده و معده مناسب است. مصرف معجون تمشک با عسل به طور ویژه به کسانی که از یبوست رنج می‌برند توصیه می‌شود.
این معجون عسلی به 2 شکل تهیه می‌شود؛ روش اول به این شکل است که 1 کیوی، نصف پیمانه تمشک، نصف پیمانه عسل طبیعی، یک پیمانه ماست و میوه‌های تازه را با یک‌دیگر مخلوط می‌کنیم تا شکل یکدستی به خود بگیرد.
روش دوم به این صورت است که 1 پیمانه آب پرتقال تازه، نصف پیمانه عسل طبیعی، 2 قاشق غذا خوری آبلیمو و 1 پیمانه تمشک منجمد را با هم مخلوط می‌کنیم و در صورت دلخواه به آن یخ اضافه می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید