معجون شکلات با عسل طبیعی

معجون شکلات با عسل طبیعی

معجون با عسل طبیعی، از نوشیدنی‌های انرژِی زا به شمار می‌رود؛ به طوری که برخی آن را بمب ویتامینی می‌خوانند. در معجون با عسل طبیعی، علاوه‌بر عسل طبیعی پرخاصیت، مواد مفید دیگری همچون شکلات، با حضور پررنگ و پرخاصیت خود، مصرف این نوشیدنی را برای ما دلنشین تر می‌کنند.

خواص شکلات

شکلات یک دانه گیاهی معجزه آسا است؛ درواقع شکلاتی که در مغازه‌ها می‌بینیم، با سرخ شدن و تخمیر دانه‌های خام شکلات به وجود می‌آید.
شناخته شده ترین خاصیت شکلات، بهبودبخشی به استرس و افسردگی است. شکلات باعث می‌شود شما احساس آرامش و خرسندی داشته باشید یا به طور کلی خوردن شکلات باعث می‌شود ثبات روحی شما حفظ شود.
اما شکلات چگونه اینکار را انجام می‌دهد؟ شواهد نشان می‌دهد که شکلات حاوی مقدار زیادی فلاونول و متیل اکسانتین است؛ مصرف این دو ماده باعث افزایش رضایت درونی می‌شود.  شکلات همچنین برای بهبود روند یادگیری و فعال کردن حافظه مفید است، به این صورت که مصرف شکلات بر مناطقی از مغز که مسئول یادگیری هستند مؤثر است. هیپوکامپ مغز یکی از مناطق مغزی است که شکلات می‌تواند بر آن تاثیرگذار باشد.
لازم به ذکر است که فلانوئیدهای موجود در شکلات باعث انعطاف پذیری رگ‌ها و شریان‌های قلبی می‌شود؛ تا جایی که مصرف شکلات خطر ابتلا به حمله قلبی را تا 37 درصد و خطر سکته را تا 29 درصد پایین آورده است.
یکی از عوارض بارداری، بالارفتن فشارخون می‌باشد؛ جالب است بدانید که شکلات برای این مشکل هم نوعی دارو به حساب می‌آید. به این شکل که یکی از مواد موجود در شکلات تلخ، تئوبرومین است که با تحریک قلب، به شریان‌ها کمک رسانی می‌کند. مادران باردار با مصرف شکلات تلخ، احتمال ابتلا به این مشکل را تا 40 درصد پایین می‌آورند.
شکلات همچنین برای پوست و زیبایی هم مفید است، به طوری که مصرف شکلات تیره، برای روشن‌تر کردن پوست و علائم آکنه مفید است.
طرز استفاده شکلات بر روی پوست به این صورت است که صورت تمیز خود را حدود 20 دقیقه با مخلوط دانه‌های کاکائو و شکر قهوه‌ای ماساژ داده و بعد با آب گرم بشوئید.

خواص عسل طبیعی

عسل طبیعی همانند شکلات برای پوست مفید است و هردو می‌توانند به عنوان ماسک صورت معرفی شوند؛ اما عسل طبیعی به علت داشتن رطوبت در خود، می‌تواند یک آب‌رسان قوی باشد.
عسل طبیعی همچنین با خاصیت آنتی باکتریالی که دارد، باعث بهبود زخم‌ها و میکروب کشی آن‌ها می‌شود. جالب است بدانید که مصرف مقداری عسل حاوی گرده گل، به افراد دارای آلرژی توصیه می‌شود. این تجربه از آن جایی به دست آمد که مصرف عسل خام طبیعی باعث کاهش علائم فصلی در فرد می‌شود.
عسل طبیعی باعث بهبود فرآیند خواب شما می‌شود، به این صورت که عسل طبیعی با بازیابی ذخایر گلیکوژن کبد، از جستجوی سوخت در مغز جلوگیری می‌کند. وجود 80 درصد قند طبیعی در عسل طبیعی، باعث شده این خوراکی یک منبع خوب انرژی به شمار رود.

طرز تهیه معجون شکلات با عسل طبیعی

برای تهیه این معجون شکلاتی، کافیست 1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی، 1 موز، 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی، نصف قاشق پودر کاکائو و نصف پیمانه مخلوط شیر و پودر بادام را با یک دیگر ترکیب کرده و میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید