معجون فندق با عسل طبیعی

معجون فندق با عسل طبیعی

عسل طبیعی به علت خواص فوق العاده ای که دارد در زندگی ما کاربرد گسترده ای دارد. علاوه بر خواص عسل طبیعی، طعم فوق العاده عسل طبیعی باعث شده که استفاده آن در آشپزی، طعمی فوق العاده به غذاهای ما بدهد. البته عسل مصرفی حتما باید صد درصد طبیعی باشد تا طعم ویژه‌ای به غذاها بدهد؛ عسل تقلبی تنها یک طعم شیرینی به غذا داده و تماما ضرر خالص است. معجون فندق با عسل طبیعی هم یک دستور آشپزی است که بهتر است اگر عسل طبیعی کوهستان ندارید، از درست کردن آن منصرف شوید.
پس ما به شما پیشنهاد می دهیم که حتما راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را بشناسید تا هنگام خرید عسل، دچار اشتباه نشوید.

خواص فندق و عسل طبیعی

عسل طبیعی و فندق، سرشار از آنتی اکسیدان می باشند. آنتی اکسیدان نقش مهمی در بدن ما دارد؛ به این صورت که به دفع استرس اکسیداتیو می پردازد. استرس اکسیداتیو با تخریب ساختار سلولی، باعث تسریع در فرآیند پیرشدن اندام ها می شود و به بروز سرطان، کمک می کند.
لازم به ذکر است که عسل طبیعی همانند فندق دارای ترکیبات ضدالتهابی فراوان است؛ این ترکیبات علاوه بر جلوگیری از ایجاد التهاب، به کاهش کلسترول نیز کمک می کنند.
محققان طی یک مطالعه گسترده ای که انجام دادند، دریافتند که بیشتر آنتی اکسیدان های فندق، در قسمت پوست آن ذخیره می شود که با بودادن فندق، این ترکیبات مفید از بین می روند. پس بهتر است که آجیل ها را همراه با پوست شان به صورت خام مصرف کنیم تا از فواید بی نظیر آن ها بهره مند شویم.
همانطور که گفته شد، فندق خام سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی است که می تواند به کاهش ابتلا به سرطان کمک کند. در واقع فندق نسبت به آجیل های دیگر، بیشترین میزان آنتی اکسیدان را داراست. عسل طبیعی نیز با منابع سرشار آنتی اکسیدانی خود، به مبارزه با رادیکال های آزاد می پردازد.
عسل طبیعی و فندق، سرشار از ویتامین ها می باشند. این ویتامین ها به بهبود عملکرد سایر اندام ها کمک شایانی می کنند و شادابی و نشاط را برای ما به همراه دارند.
عسل طبیعی همچنین حاوی مقداری رطوبت و آنزیم است که استفاده از آن در ماسک عسل طبیعی، بسیار مفید است و زیبایی را به پوست ما هدیه می کند.

طرز تهیه معجون فندق با عسل طبیعی

معجون فندق با عسل طبیعی در عین سادگی، بسیار مقوی و خوشمزه است. کافیست که 1 عدد موز را با 250 میلی لیتر شیر سویا، 1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی و 1 قاشق غذاخوری پودر فندق را به خوبی با یکدیگر ترکیب کرده و نوش جان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید