معجون هویج با عسل طبیعی

معجون هویج با عسل طبیعی

عسل طبیعی از آن جا که حاوی بسیاری از مواد مقوی بوده که برای بدن ضروری به نظر می رسند، واجب است که هنگام خرید به بسیار از نکات توجه کنیم و راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را بشناسیم.
معجون هویج با عسل طبیعی می تواند بسیاری از دردهای ما را درمان کند و سلامتی را به ما بازگرداند. در واقع ترکیب این 2 ماده طبیعی می تواند معجزه آسا باشد و به همین علت، مصرف معجون هویج با عسل طبیعی توسط بسیاری از متخصصان طب سنتی توصیه می شود.

خواص هویج و عسل طبیعی

خوب است بدانید که هویج سرشار از بتاکاروتن بوده که در بدن ما می تواند به ویتامین A تبدیل شود و بینایی ما را تقویت کند. این ویتامین همچنین برای رشد بدن بسیار لازم است. همچنین شما اگر می خواهید که عملکرد ایمنی بدن خود را بالا ببرید، لازم است که از مصرف منظم هویج غافل نشوید.
هویج سرشار از آب و کربوهیدرات بوده و منبعی غنی از فیبر به شمار می رود. هویج همچنین حاوی گلیسمی پایینی می باشد؛ گلیسمی مقدار قندی است که پس از مصرف کربوهیدرات ها، در بدن آزاد می شود. این خوراکی به دلیل قند پایینی که دارد، به افراد دیابتی به شدت توصیه می شود. پس به طور کلی می توان گفت که معجون هویج با عسل طبیعی، مناسب افرادی است که مبتلا به دیابت هستند؛ زیرا عسل طبیعی نیز حاوی قندهای طبیعی است که این قندها می توانند در یک مقدار بسیار کم عسل طبیعی، شیرینی زیادی به غذا بدهند. از این رو لازم نیست که مقدار فراوانی عسل طبیعی را به کاربرد.
عسل طبیعی و هویج، حاوی مقادیر بالایی آنتی اکسیدان هستند که می توانند با رادیکال های آزاد مبارزه کنند و به این شکل از بروز سرطان جلوگیری می کنند. این دو ماده طبیعی همچنین حاوی مقادیر بالایی از ویتامین های مختلف هستند که به کارکرد صحیح بدن کمک شایانی می کنند.

طرز تهیه معجون هویج با عسل طبیعی

تهیه معجون هویج با عسل طبیعی بسیار ساده و آسان بوده ولی برای بدن ما خواص و ویتامین های زیادی را به ارمغان می آورد. برای درست کردن این بمب ویتامینی، لازم است که 2 پیمانه هویج رنده شده را با نصف پیمانه آب هویج ، 1 پیمانه ماست، 1 قاشق غذاخوری پودر زنجبیل و ¼ پیمانه عسل طبیعی را با یکدیگر به خوبی ترکیب کرده و به طور منظم مصرف کنید تا شاهد اثرات معجزه آسای آن در سلامت و زیبایی خود شوید.

دیدگاهتان را بنویسید