معجون پرتقال با عسل طبیعی

معجون پرتقال با عسل طبیعی

عسل طبیعی به علت داشتن خواص فوق العاده، در آشپزی و زیبایی و پزشکی به طور گسترده ای استفاده می شود. یکی از خوراکی هایی که متخصصان طب سنتی، همواره آن را برای درمان بیماری ها توصیه می کنند، معجون با عسل طبیعی است.
معجون پرتقال با عسل طبیعی به علت ترکیب خاصی که دارد، می تواند به طور گسترده ای انواع بیماری ها را درمان کند و سلامتی را به شما هدیه دهد.

خواص پرتقال

پرتقال یک داروی قوی جهت کاهش کلسترول خون است. در واقع پوست سفید پرتقال و ورقه های نازکی که بین آن وجود دارد، سرشار از ترکیباتی است که به درمان کلسترول کمک می کند.
پرتقال همچنین به درمان ورم ها کمک کرده و باعث کاهش درد می شود. به این صورت که برگ های پرتقال باید جوشانده شوند و به شکل مایع مصرف شوند. پرتقال گرفتگی عضلات را درمان می کند و باعث آرام شدن آن ها می شود. این میوه یک ضد اسپاسم طبیعی به شمار می رود که عوارض داروهای شیمیایی را ندارد.
مصرف پرتقال همچنین به کسانی که گوشت بالایی مصرف می کنند، توصیه می شود؛ زیرا گوشت به بدن حالت اسیدی می دهد که پرتقال می تواند یک خاصیت قلیایی خاصی به بدن بدهد. مصرف پرتقال به ویژه در دوران سرماخوردگی و تب توصیه می شود، زیرا تب را پایین می آورد و ویتامینC را به بدن وارد می کند.

خواص عسل طبیعی

یکی از خواص اعجاب انگیز عسل طبیعی، رفع شوره سر است. به این صورت که بهتر است عسل طبیعی را به شکل محلول، بر پوست سر قرار داده و بعد از چند ساعت بشویید. معجزه را تنها در صورتی خواهید دید که چندین هفته به شکل مداوم از این محلول شگفت انگیز استفاده کنید.
عسل طبیعی یک آنتی بیوتیک طبیعی به شمار می رود که می تواند میکروب ها را به طور وسیعی از بین ببرد. عسل طبیعی سرشار از آنتی اکسیدان است که می تواند با رادیکال های آزاد مبارزه کند و با این کار، به بهبود عملکرد مغز کمک شایانی می کند.
عسل طبیعی همچنین به بازیابی رطوبت پوست کمک شایانی کرده و به شما پوستی شفاف و زیبا هدیه می کند.

طرز تهیه معجون پرتقال با عسل طبیعی

برای تهیه معجون پرتقال با عسل طبیعی کافیست که 2/3 پیمانه آب پرتقال را با 1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی ترکیب کرده و نوش جان کنید. لازم به ذکر است که شما می توانید به این ترکیب مواد دیگری همچون موز نیز اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید