معجون کره بادام زمینی با عسل طبیعی

معجون کره بادام زمینی با عسل طبیعی

معجونی که امروز می‌خواهیم به شما آموزش دهیم، یک معجون با عسل طبیعی بسیار مقوی است. معجون کره بادام زمینی با عسل طبیعی از خواص بی‌شماری بهره‌مند است که در پایین به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم.

خواص بادام زمینی

بادام زمینی از خانواده حبوبات می‌باشد که ظاهر و طعمی همانند مغزها دارد. کره یکی از بهترین فرآورده‌های بادام زمینی می‌باشد که ضدسرطان بوده و از رشد و پراکندگی سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند؛ این کره حتی می‌تواند از از رشد سلول‌هایی که سرطانی شده‌اند نیز جلوگیری کند.
کره بادام زمینی یک بمب پروتئینی به شمار میرود به طوری که در هر 2 قاشق غذاخوری از آن، تقریباً 7/02 گرم پروتئین یافت میشود. این آجیل همچنین دارای مقادیر زیادی مواد معدنی همچون منیزیم است؛ شاید تعجب کنید اگر به شما بگوییم که هر 2 قاشق کره بادام زمینی چیزی حدود 57 میلی گرم منیزیم داشته که این مقدار منیزیم، شما را از هر قرص و ماده شیمیایی دیگری بی نیاز می‌سازد.
این ماده مغزی همچنین منبع خوبی برای ویتامین‌هاست که باعث میشود اندام‌های مختلف بدن به درستی کار کرده و هیچ‌گونه اختلالی در آن وجود نداشته باشد. ویتامین‌هایی همچون ویتامین A به وفور در کره بادام زمینی یافت میشود که برای سلامت چشم‌ها مفید است.
ویتامین C نیز در کره بادام زمینی یافت میشود که که روند بهبودی زخم‌ها را تسریع بخشیده و باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شود. ویتامین دیگری که میتوان آن را در کره بادام زمینی پیدا کرد، ویتامین E است که برای سلامت پوست و مو بسیار واجب است.

خواص عسل طبیعی

جزء دیگر این معجون، ماده مقوی، عسل طبیعی می‌باشد. عسل‌های مختلف حاوی خواص مختلفی می‌باشند؛ ولی به طور کلی می‌توان گفت که عسل طبیعی خواص معجزه آسایی جهت افزایش ایمنی و انرژی دارد.
عسل طبیعی دارای متیل گلیوکسال است که به عسل خاصیت آنتی باکتریالی می‌بخشد. عسل طبیعی همچنین برای درمان لوزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا عسل طبیعی، عامل ورم لوزه را کنترل می‌کند و باکتری استرپتوکوکوس را از بین می‌برد.
عسل طبیعی همچنین با وجود قندهای منحصربه‌فرد در خود، یک غذای ایده آل جهت کاهش وزن می‌باشد؛ به این صورت که با جایگزین کردن عسل طبیعی به جای شیرین کننده‌های مصنوعی، یک رژیم غذایی سالم را برای خود فراهم کنید. در واقع شما میتوانید با مصرف عسل طبیعی، نیاز مغز به شیرینی را برطرف کنید.
عسل طبیعی همچنین با مرطوب کردن لایه‌های بالایی پوست، یک روان کننده طبیعی به شمار میرود که در واقع این رطوبت بخشی به پوست می‌تواند تا حد زیادی چین و چروک اضافی را از پوست شما محو کند.
از طرفی عسل طبیعی با محتوای آنتی اکسیدانی که در خود دارد میتواند به تأخیر پیری پوست کمک کند.

طرز تهیه معجون بادام زمینی با عسل طبیعی

برای تهیه این معجون بسیار لذیذ، کافی است که 4 قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با 1/3 پیمانه کره بادام زمینی، 1/3 پیمانه مویز و 2 عدد موز ترکیب کرده و با نان لواش سرو و نوش جان کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید