ویژگی فیزیکی عسل طبیعی

ویژگی فیزیکی عسل طبیعی

عسل طبیعی یک ماده بسیار پرخاصیت و مقوی به شمار می رود که می تواند بسیاری از بیماری های ما را درمان کند. در واقع این خوراکی خوشمزه، عوارض شیمیایی و خطرناکی به همراه ندارد و می تواند بسیار مفید واقع شود.
ما به شما پیشنهاد می کنیم که ویژگی های فیزیکی عسل طبیعی را که در اینجا به شما معرفی کرده ایم، به دقت مطالعه بفرمائید تا هنگام خرید عسل طبیعی، بتوانید عسل تقلبی را تشخیص دهید و به دام متقلبان این بازار نیفتید.
خوب است بدانید که اولین ویژگی مهمی که عسل طبیعی در خود دارد، عطر و طعم فوق العاده ای است که عسل طبیعی در خود دارد و این یک ویژگی مهم جهت تشخیص عسل طبیعی از تقلبی می باشد. در واقع عسل طبیعی هنگام خوردن به سرعت درون دهان آب شده و انرژی بخش می باشد.
البته عسل طبیعی درصدی از رطوبت را در خود دارد و عواملی همانند میزان چسبندگی، تراکم و شکست نور، می تواند تا حدودی میزان رطوبت عسل را به ما نشان دهد.
عامل دیگری که زنبورداران و تولیدکنندگان به آن توجه زیادی می کنند، میزان چسبندگی عسل طبیعی می باشد؛ به این صورت که آن ها سرعت بالا رفتن حباب بزرگ را در شیشه عسل می سنجند. البته این روش، قابل استناد نمی باشد زیرا به میزان دمای محیط و میزان پروتئین عسل بستگی دارد.
یکی از دلایلی که چسبندگی اهمیت زیادی برای تولیدکنندگان عسل دارد، آسانی استخراج آن از شان می باشد. در واقع چسبندگی باعث می شود که عسل به راحتی از ظرف خارج نشود و به از بین رفتن حباب های هوا کمک می کند.
لازم به ذکر است که عسل طبیعی یک ماده جاذب رطوبت می باشد و این امر می تواند به فساد عسل طبیعی کوهستان بی انجامد. البته جذب کردن رطوبت عسل، به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از این عوامل، مقادیر قندهایی همچون لوولوز می باشد. البته مقدار رطوبت عسل طبیعی به مقدار رطوبت هوایی که عسل طبیعی در آن قرار دارد، وابسته است.

دیدگاهتان را بنویسید