ویژگی های عسل طبیعی کوهستان

ویژگی های عسل طبیعی کوهستان

عسل طبیعی کوهستان ویژگی های خاصی دارد که می توان با استفاده از آن ها عسل خوب را از بد تشخیص داد. عسل طبیعی کوهستان سرشار از ویتامین، آنزیم و آنتی اکسیدان است که می توان جهت زیبایی همانند ماسک عسل طبیعی، پزشکی و آشپزی به کاربرد.
عسل طبیعی عطر و طعم خاصی دارد که می توان گفت یکی از بارزترین ویژگی های آن است. در واقع با استفاده از این ویژگی ما می توانیم تشخیص دهیم که عسل ما از چه کیفیتی برخوردار است. پس بهتر است که این موضوع را ملاک قراردهیم تا بتوانیم یک عسل خوب را استفاده کنیم.
لازم به ذکر است که عسل طبیعی هر منطقه ویژگی های خاص خودش را دارد. مثلا عسلی که در منطقه کاشان و قمصر تولید می شود، رنگ قرمزی دارد و این به دلیل وجود گل های سرخ رنگ محمدی است.
خوب است بدانید که که عسل طبیعی منطقه سبلان، به دلیل وجود پوشش گیاهی متنوع، رنگ های متفاوتی دارد که اکثرا متمایل به طلایی شفاف است. شفافیت یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که باید هنگام خرید عسل طبیعی در نظر داشت؛ به این صورت که نور از آن عبور کند.
نکته بعدی که در مورد عسل طبیعی می توان گفت، وجود خاصیت سوزندگی در آن است. به این صورت که هنگام خوردن، ته گلو را می سوزاند و این نشان از سالم بودن عسل دارد. گاها بعضی از عسل ها آن قدر غلیظ هستند و اصطلاحا گران روی بالایی دارند، که به آسانی جاری نمی شوند و هنگام سرازیر ساختن، تا چندین متر کش می آیند و این نشان از غنی بودن عسل است.
زنبورداران پیشنهاد می کنند که هنگام خرید عسل طبیعی، تنها به رنگ و عطر آن اکتفا نکنید و با دقت راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را مطالعه کنید. زیرا به تازگی، برخی از سودجویان، اقدام به استفاده از ترکیبات معطر در شیرین کننده های مصنوعی خود می کنند و آن را عنوان عسل طبیعی جا می زنند. البته گاها بعضی افراد رنگ های مصنوعی را به آب شکر اضافه می کنند و به افراد نا آگاه می فروشند.
البته خوب است بدانید که عسل طبیعی درمناطق مختلف ویژگی هایی کاملا متفاوت دارد و نمی توان یک مطلب کلی گفت و آن را به همه انواع عسل نسبت داد؛ بنابراین ممکن است که برخی از این ویژگی ها در انواعی از عسل، صادق نباشد.
پس با دقت به سراغ خرید عسل طبیعی کوهستان بروید تا نتایج معجزه آسای آن را در زیبایی و سلامت اندام های خود ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید