چگونه عسل کوهی پیدا کنیم؟

چگونه عسل کوهی پیدا کنیم؟

عسل کوهستانی یک ماده مقوی و بسیار خوش طعم و خوش بو است. این ماده مقوی هنگامی که وارد بدن می شود، می تواند بسیاری از بیماری های ما را درمان کند و به بهبود کارکرد آن ها بپردازد. پاسخ این موضوع که چگونه عسل کوهی پیدا کنیم بسیار ساده است که در زیر مفصلا به توضیح درباره آن می پردازیم.
شما باید بدانید که به کدام شهر و روستا جهت تهیه عسل کوهستانی مراجعه کنید. در کشورمان ایران، بیشتر شهرهای شمالی و شمال غربی، عسل های طبیعی تولید می کنند. علت این امر پوشش گیاهی غنی و اقلیم سرسبز و آب و هوای متعادل آن جاست. پس قبل از تهیه عسل کوهستانی، بهتر است بدانیم که بهترین مکان جهت زندگی زنبورها کجاست.
عسل طبیعی کوهستان یک ماده مقوی است که با راهکارها و متودهای خاصی می توان تشخیص داد که آیا آن عسل طبیعی است یا خیر؟ در واقع عسل کوهستانی یک ماده فوق العاده چسبناک و غلیظ است که عطر و بوی خوبی دارد، این بارزترین ویژگی عسل کوهی می‌باشد.
البته عسل کوهی ویژگی های خاص دیگری هم دارد که آن را از بقیه عسل ها متمایز می کند. عسل وحشی به وسیله کبریت، سوزانده می شود و همچنین می تواند بدون ایجاد شکرک تا سال ها دوام بیاورد. البته عسل طبیعی گاها به دلیل وجود نوعی آنزیم، رس می بندد که در قسمت زیرین عسل تشکیل می شود. عسل طبیعی همچنین بعد از ریختن بر زرده تخم مرغ، هیچ خللی در پختن آن ایجاد نمی کند که این ناشی از طبیعی بودن مواد تشکیل دهنده آن است.
خوب است بدانید که عسل کوهستانی هنگام خوردن، یک سوزش ریزی در ته گلو ایجاد می کند که این ویژگی قابل استناد است. پس بهتر است بدانید که عسل خوب از کجا تهیه می شود، سپس به بررسی ویژگی های فیزیکی آن بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید