کندوی عسل کوهستانی

کندوی عسل کوهستانی

عسل کوهستانی یک ماده مقوی و پرخاصیت می باشد که می تواند بسیاری از بیماری های ما را درمان کند. کندوی عسل کوهستانی بیشتر در مناطق سرسبز با پوشش گیاهی غنی یافت می شود. بهتر است که عسل طبیعی را از آن مناطق تهیه کنیم تا شاهد اثرات معجزه آسای آن باشیم. کندو یک مکانی است که زنبور در آن زندگی می کند و به تولید عسل طبیعی می پردازد. کندوهایی که به شکل طبیعی توسط زنبورها ساخته می شوند، بیشتر در یک مکان امن ساخته می شود تا از دسترس دیگر جانداران دور بماند.
کندوها ابعاد، اشکال و رنگ های متفاوتی دارند که به محیط تشکیل آن بستگی دارد. در واقع بعضی از کندوها بسیار پررنگ و حالت تیره ای دارند، و بعضی از کندوها رنگ روشنی دارند.
طبیعتا هرچه کندو بزرگ تر باشد، مقدار عسل برداشتی نیز بیشتر خواهد بود. لازم به ذکر است که امروزه بعضی افراد به طور مصنوعی، به پرورش کندو بر تنه درختان می پردازند. پس این نکته را در نظر داشته باشید که هر کندویی که در طبیعت وجود داشت، طبیعی نیست. لازم به ذکر است که خواص عسل هایی که زنبورهای آن با آب شکر تغذیه شده اند، تقریبا همانند عسل طبیعی کوهستان می باشد. زیرا اعمالی که آنزیم های معده زنبور عسل انجام می دهند، می تواند یک عسل پرخاصیت ایجاد کند و خواص شگفت انگیزی داشته باشد.
خوب است بدانید که خیلی از مواقع هنگامی که در کندو یک ملکه‌ی جدید به وجود می‌آید ملکه قبلی به همراه تعدادی از زنبورها از کندو خارج شده و ممکن است بر روی درخت و یا صخره‌ای جمع شوند. در اینجا اگر زنبوردار این زنبورها را در یک کندو جدید نریزد، همین زنبورها در جایی لانه می‌کنند و کندو سازی می‌کنند اما نوع کندو‌های آنها متفاوت است.
گاها بعضی از زنبورداران، با استفاده از سبد به تولید عسل طبیعی می پردازند که این باعث می شود عسل تولیدی آن ها به شکل گرد درآید و بسیاری از مردم را به این اشتباه بی اندازد که این عسل، وحشی است. با اینکه این شیوه تولید عسل، بسیار قدیمی است و تقریبا منسوخ شده است، اما گاها بعضی از زنبورداران این روش را به کار می گیرند.
لازم به ذکر است همانطور که بارها اشاره کردیم، قبل از خرید عسل طبیعی کوهستان، بهتر است که روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را که در این سایت معرفی کردیم را به طور دقیق مطالعه بفرمایید تا عسل طبیعی بخرید و از طعم و عطر فوق العاده آن لذت ببرید.
در واقع مصرف عسل طبیعی کوهستان به شکل موضعی نیز معجزه می کند و می توانید به شکل ماسک عسل طبیعی آن را به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید