درمان پسوریازیس با عسل طبیعی

درمان پسوریازیس با عسل طبیعی

عسل طبیعی، در طب سنتی و پزشکی بسیار مورد استفاده و کاربردی است. عسل طبیعی سرشار از مواد پرخاصیت و مفید، همچون آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین هاست. عسل طبیعی اگر به صورت محلول رقیق درآید، می تواند به درمان بیماری های پوستی همچون پسوریازیس بپردازد؛ البته درمان پسوریازیس با عسل طبیعی، به صورت موضعی نیز موثر بوده و بسیار مفید است.

درمان پسوریازیس با عسل طبیعی

پسوریازیس بیماری پوستی مزمن خودایمنی است. این بیماری هنگامی رخ می‌دهد که دستگاه ایمنی بدن سیگنال‌های اشتباهی می‌فرستد. این سیگنال‌ها باعث افزایش سرعت چرخهٔ رشد سلول‌های پوست می‌شود؛ و این بدان معناست که میزان رشد و تولید سلول های جدید ایجاد شده، بسیار بیشتر از سلول های در حال ریزش یا ریخته شده است. لازم به ذکر است که پسوریازیس یک بیماری واگیردار نیست.
جالب است که بدانید که عسل طبیعی می تواند این بیماری را درمان کند. این ویژگی به علت وجود ترکیبات ضد التهابی است که در عسل طبیعی یافت می شود. در واقع شما با مصرف عسل طبیعی، هم از خواص بی نظیر آن بهره مند شده اید و هم عوارض داروهای شیمیایی را به بدن خود، وارد نکرده اید و این در نوع خود بی نظیر است.
البته بهتر است که بدانید عسل مصرفی شما باید کاملا طبیعی باشد و بهتر است که راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را بشناسید.
بیماری پسوریازیس اختلال در زیبایی پوست به وجود می آورد که به دلایل مختلفی هم ایجاد می شود؛ دلایلی همچون آلودگی هوا، قرارگرفتن در معرض نور خورشید و اختلالات هورمونی باعث ایجاد این بیماری می شود که با استفاده از عسل طبیعی می توان به درمان آن پرداخت.
عسل طبیعی از دوران باستان جهت مداوای زخم ها و بیماری های پوستی، کاربرد داشته است و مفید واقع می‌شده است. عسل طبیعی التهاب موضعی و باکتری های مضر پوستی را ازبین می برد و جای آن را ترمیم می کند.

چگونگی درمان پسوزیاریس با عسل طبیعی

کافیست که مقداری پودر بذر شنبلیله را به عسل طبیعی اضافه کرده و به جایی که پسوریازیس وجود دارد، بمالید؛ سپس با الکل شستشو دهید.
البته گاها محققان، استفاده از محلول عسل رقیق و استراحت در آن را پیشنهاد می دهند؛ اینگونه پوست فرصت بازسازی را داشته و التهابات پوستی کمتر می شود. برای امتحان کردن این روش معجزه آسا، کافیست که 2 قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با آب گرم ترکیب کرده و در وان ریخته و در آن به مدت نیم ساعت استراحت کنید.
درمان پسوریازیس با عسل طبیعی بسیار مفید است، زیرا اگر شما از پمادها و مواد غیر طبیعی استفاده کنید، عوارض مضر آن ها را به بدن خود تحمیل کرده اید که ممکن است به این زودی خود را نشان ندهد و در آینده درگیر عواقب آن باشید.

دیدگاهتان را بنویسید