درمان چاقی با عسل طبیعی

درمان چاقی با عسل طبیعی

عسل طبیعی به علت خواص بالایی که دارد در درمان اکثر بیماری ها کاربرد دارد؛ عسل طبیعی برای همه افراد مفید است. افراد چاق می توانند به جای شکر و تغلیظ کننده های مصنوعی از عسل طبیعی استفاده کرده و شاهد اثرات معجزه آسای آن در سلامت خود باشند. درمان چاقی با عسل طبیعی یکی از بهترین راهکارها برای افرادی است که از اضافه وزن رنج می برند؛ در واقع عسل طبیعی عوارض داروها و کپسول های شیمیایی را برای ما به همراه ندارد.

درمان چاقی با عسل طبیعی

عسل طبیعی به علت آن که شیرینی بخشی بیشتری نسبت به شکر و شیرین کننده های مصنوعی دارد، بالطبع به مقدار کمتری استفاده شده و چاقی ایجاد نمی کند. از سوی دیگر، عسل طبیعی دارای مقادیر قابل توجهی از آمینواسید، ویتامین و آنزیم است که همه این ها برای سلامتی ما ضروری به نظر می رسند و به درمان چاقی با عسل طبیعی کمک می کنند.
خوب است بدانید که در هنگام خواب، سلول ها بیشتر به سوزاندن چربی پرداخته و گلوکز کمتری سوخته می شود. این در حالی است که استرس متابولیک مزمن، باعث کاهش سوزاندن چربی در شب می شود و بی خوابی را به همراه دارد. بنابراین سطح هورمون ملاتونین پایین می آید.
هورمون ملاتونین سوزاندن چربی را افزایش می دهد و باعث می شود که قند و چربی در اطراف کمر رسوب کنند. با خوردن عسل طبیعی، سوختن چربی بهینه سازی شده و به پیشگیری از استرس متابولیک کمک شایانی می کند.
عسل طبیعی کوهستان از آنجا که یک ماده قلیاساز است، می تواند بسیار مفید واقع شود و در جلوگیری از ابتلا به بیماری ها به ما کمک کند.
با مطالعه ای که توسط محققان انجام گرفت، 45 موش صحرایی مورد آزمایش قرار گرفتند و دسته ای از آن ها، یک رژیم غذایی بدون قند، دسته ای با رژیم حاوی عسل طبیعی و دسته ای با رژیم حاوی قند تغذیه شدند؛ بعد از 1 سال، نتیجه شگفت انگیز بود، موش هایی که با عسل طبیعی تغذیه شده بودند، وزن کمتری نسبت به بقیه موش ها داشتند.
طی یک تحقیقی دیگر، دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ایران، به یک سری افراد، به مدت 1 ماه روزانه مقدار 70 گرم عسل طبیعی داده شد و نتیجه این گونه بود که این افراد نسبت به کسانی که ساکارز خورده بودند، چیزی در حدود 3/1 درصد کاهش وزن داشتند.
در واقع چاقی اگر درست و به موقع درمان نشود، بسیاری از مشکلات و بیماری های دیگر را هم به همراه خواهد داشت که گاها جبران ناپذیرند.

چگونگی درمان چاقی با عسل طبیعی

مصرف عسل طبیعی به صورت پیوسته می تواند معجزه کند؛ البته عسل مصرفی باید حتما طبیعی باشد و شما در هنگام خرید باید راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را بشناسید.
برای بهره گیری از اثرات معجزه آسا کافیست که بخشی از قند افزودنی در رژیم غذایی‌تان یا همه‌ی آن را با عسل طبیعی کوهستان جایگزین کنید. حدود یک ساعت پیش از خواب، یک قاشق مرباخوری عسل مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید