خواص ویژه عسل

خواص ویژه عسل

عسل طبیعی یک ماده خوشمزه و پرخاصیت می باشد که می تواند بسیاری از بیماری های ما را درمان کند. عسل طبیعی خواص فوق العاده زیادی دارد که عموما جهت درمان التهابات، سوختگی ها و پیشگیری از ابتلا به اختلالات جسمی به مصرف می رسد. پس پیشنهاد می کنیم که با وجود این همه خواص، حتما خواص ویژه عسل طبیعی را مطالعه کنید.
عسل طبیعی امروزه بسیار کمیاب است و غالبا عسل های غیرطبیعی به اسم عسل کوهی به فروش می رسند؛ پس بهتر است که قبل خرید عسل، حتما راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به خوبی مطالعه کنید.
خوب است بدانید که عسل طبیعی در مناطق مختلف ویژگی های خاصی دارد؛ مثلا کشورهای آمریکایی عسل طبیعی را با بوی ملایم می شناسند.
ویژگی دیگری که در عسل یافت می شود، مزه و بوی خاص آن است که به منبع شهد آن بستگی دارد. نوعی از عسل در طبیعت وجود دارد که به علت وجود نوعی گرده خاص، بویی نامطبوع و طعمی تلخ دارد که با صاف کردن عسل، مقدار تلخی آن کم می شود.
این نوع عسل بیشتر جهت تغذیه زنبوران به کارگرفته می شود.
خوب است بدانید که نوعی گیاه وجود دارد که به عسل طبیعی، طعمی تند با مزه کینین می دهد. البته خوب است بدانید که میزان آب موجود در عسل، نقش مهمی در ارزیابی آن دارد. به این صورت که عسل هایی که مقدار رطوبت بالایی دارند، تمایل بیشتری به تخمیر داشته و بوی کمتری دارند. این نوع عسل ها، بعد از یک مدت نگهداری اصطلاحا رس می بندند و به دو قسمت تشکیل می شوند.
شما می توانید با بررسی بوی عسل هنگام باز کردن درب محتوی عسل طبیعی کوهستان، به میزان خلوص آن پی ببرید.
به گفته محققان، اینورتاز اختصاصی ترین آنزیمی است که در عسل طبیعی یافت می شود. محققان دریافته اند که بیشترین میزان اینورتاز به وسیله ترشحات غدد زنبورهای کارگر اضافه می گردد.
میزان فعالیت این آنزیم از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا این آنزیم می تواند مقدار آسیب ناشی از گرما را معین کند.

دیدگاهتان را بنویسید