ماسک عسل طبیعی برای پوست های مختلط

ماسک عسل طبیعی برای پوست های مختلط

عسل طبیعی خواص درمانی فوق العاده زیادی داشته و می تواند همانند یک اکسیر، بسیاری از بیماری های ما را درمان کند و یا حتی در موارد از بروز آن ها، جلوگیری به عمل آورد.
ماسک عسل طبیعی، یکی از بهترین مواردی است که برای درمان مشکلات پوستی می توان به کاربرد و معجزه را بعد از چند بار استفاده دید. به عنوان مثال، محققان بسیاری، ماسک عسل طبیعی را برای درمان پوست های مختلط توصیه می کنند که یک نمونه معجزه از استفاده موضعی عسل طبیعی می باشد.
البته بهتر است که قبل استفاده از ماسک عسل طبیعی، از طبیعی بودن عسل خود اطمینان حاصل فرمائید. به این منظور بهتر است که راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه نمایید.

تهیه ماسک عسل طبیعی برای پوست های مختلط

اگر بخواهیم یک معرفی کلی از پوست های مختلط داشته باشیم، باید بگوییم که این نوع پوست، در ناحیه T چرب بوده و در بقیه نواحی صورت، نرمال می باشد.
پس بهتر است ماسک هایی که سازگار با پوست چرب می باشد به این افراد توصیه گردد، تا در ناحیه T صورت خود به کارببرند.
خوب است بدانید که محققان طب سنتی توصیه می کنند که عسل با خاک رس ترکیب شده و روی نواحی چرب پوست قرارداده شود. زیرا خاک رس دارای ترکیباتی است که می تواند پیوند بین مولکول های چربی را بشکند و از بروز آکنه و جوش جلوگیری کند.
البته خاک رس بنتونیت اگر با عسل طبیعی ترکیب شود، می تواند تا حد زیادی از فعالیت غدد چربی بکاهد.
عسل طبیعی همچنین دارای مقادیر زیادی از آنزیم های طبیعی می باشد که می تواند باکتری های مضر سطح پوست را نابود سازد و جوش های پوستی را کاهش دهد.
البته عسل طبیعی کوهستان مقادیر زیادی آنتی اکسیدان نیز دارد که می تواند به اکسیژن رسانی به پوست بپردازد و پوستی شفاف به شما هدیه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید