زیاده روی در مصرف عسل طبیعی

زیاده روی در مصرف عسل طبیعی

عسل طبیعی یک ماده بسیار مغذی و خوشمزه می باشد که سرشار از ویتامین، آنزیم، آنتی اکسیدان، قند طبیعی و رطوبت است که می تواند خواص درمانی فوق العاده ای داشته باشد.
شما می توانید با عسل طبیعی، غذاها و دسرهای فوق العاده خوشمزه ای تهیه کنید که این امر در نوع خود فوق العاده است. جدای از طعم بی نظیر عسل طبیعی، معجزات دارویی و درمانی عسل طبیعی از قدیم الایام زبان زد خاص و عام بوده است؛ به طوری که استفاده از ماسک عسل طبیعی یا لاغری با عسل طبیعی، بسیار رواج یافته و گسترده گشته است.
اما جدای از این ویژگی هایی که در رابطه با عسل طبیعی بیان شد، زیاده روی در مصرف عسل طبیعی می تواند اثرات خطرناک و جبران ناپذیری داشته باشد.

معرفی اثرات زیاده روی در مصرف عسل طبیعی

اضافه وزن

عسل طبیعی یک ماده بسیار مقوی و انرژی زا می باشد که در هر قاشق خود، حدود 64 کالری دارد. این میزان، مقدار بالایی نیست اما برای افرادی که عادت دارند این خوراکی خوشمزه را به شکل روزانه به مصرف برسانند، می تواند منجر به اضافه وزن گردد.

ایجاد حساسیت

خوب است بدانید که زیاده روی در مصرف عسل طبیعی می تواند باعث ایجاد حساسیت شود؛ به این صورت که افرادی که به گرده گل خاصی حساسیت نشان می دهند، می توانند با مصرف عسل که محصول آن گرده است نیز، علائم آلرژیک خود را بروز دهند.

بالا رفتن قند خون

لازم به ذکر است که عسل می تواند جایگزین مناسبی برای شکر باشد اما با این حال حاوی شکر است. مطالعات نشان می دهد که مبتلایان به دیابت عسل را با احتیاط مصرف کنند. مصرف طولانی مدت عسل می تواند سطح هموگلوبین A1C را در خون افزایش دهد. مقادیر زیاد هموگلوبین محدود به گلوکز می تواند به معنای خطری بدتر از دیابت باشد. عسل ممکن است اثراتی شبیه به شکر و شربت ذرت با فروکتوز بالا (یک افزودنی مضر) داشته باشد.

نکته آخر

پس بهتر است که در مصرف عسل طبیعی احتیاط کنید و یک مقدار استانداردی را با مشورت با پزشک خود، به مصرف برسانید تا از خواص معجزه آسای آن بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید