خواص عسل طبیعی برای ورزشکاران

خواص عسل طبیعی برای ورزشکاران

عسل طبیعی یک ماده بسیار پرخاصیت و خوشمزه می باشد که می تواند بسیاری از مشکلات ما را درمان کند. در واقع عسل طبیعی کوهستان، یک خوراکی بسیار ارزشمند است که می تواند باعث بهبود عملکرد سیستم بدنی ما شود.
عسل طبیعی همچنین خواص فوق العاده زیادی برای ورزشکاران دارد و به افزایش انرژی آن ها کمک شایانی می کند. ما در این مقاله به شرح خواص عسل طبیعی برای ورزشکاران، می پردازیم.
البته عسل طبیعی در صورتی برای ورزشکاران خاصیت دارد که عسل مصرفی آن ها، عسل طبیعی کوهستان باشد. پس بهتر است که قبل مصرف عسل، با خواندن مقاله روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، از طبیعی بودن عسل خود اطمینان حاصل کنید.

خواص عسل طبیعی برای ورزشکاران چیست؟

در عسل گلوکز و فروکتوز به نسبت تقریبا مساوی وجود دارد. گلوکز در روده به سرعت جذب می شود و جذب فروکتوز با مقداری تاخیر انجام می شود.
به همین دلیل پس از مصرف عسل، انرژی موجود در آن در دو به مرحله به بافت های بدن می رسد و همچنین این خاصیت موجب می شود که قند خون به مقدار زیاد و یک مرتبه بالا و پایین نرود.
این خاصیت مصرف عسل، به ویژه برای کوهنوردان یا ورزشکاران در مسابقات سودمند است.
در تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ انجام شد، تاثیر نوشیدنی عسل و اقاقیا بر روی بدن مخصوصا در گرما مورد بررسی قرار گرفت و طی آن عسل طبیعی یک ماده ای بسیار مناسب جهت افزایش بهبود عملکرد بدن و تنظیم قند خون بدون ایجاد هیپوگلیسمی بود.
خوب است بدانید که عسل طبیعی کوهستان، قند خون را در بدن افراد به شکلی موثرتر از ساکارز و یا مالتودکسترین حفظ می‌کند.
محققان طی تحقیقات فراوانی که انجام دادند متوجه شدند که عسل نسبت به سایر قندها گلیسمی پایین تری دارد. خوب است بدانید که در عسل گلوکز و فروکتوز به نسبت تقریبا مساوی وجود دارد. گلوکز در روده به سرعت جذب می شود و جذب فروکتوز با مقداری تاخیر انجام می‌شود.
پس به علت این ویژگی هایی که در بالا ذکر شد، از دلایل تاثیر عسل بر ورزشکاران به دلیل نوع جذب آن در بدن است؛ چرا که پس از مصرف عسل، انرژی موجود در آن در دو به مرحله به بافت‌های بدن می‌رسد و این امر موجب می‌شود که قند خون به مقدار زیاد و یک مرتبه بالا و پایین نرود.

دیدگاهتان را بنویسید