4 ویژگی شگفت انگیز این عسل از زبان “آقای آزمایش” (کارشناس آزمایش های علمی)

قبل
بعدی

عسل طبیعی کوهستان پر از گرده گیاهان دارویی ارسباران – عصاره 103 گیاه دارویی

منطقه ارسباران به خاطر تنوع بالای گیاهی به عنوان بهشت طبعیت ایران معرفه و طبق تحقیق رسمی فرمانداری شهرستان کلیبر در این منطقه 103 نوع گیاه با ارزش دارویی شناسایی شده که به صورت کاملا طبیعی و خودرو در کوهستان ارسباران رشد می کنند.

کندوهای عسل پدر من در روستای هورمغان علیا در دل این کوهستان سرسبز قرار گرفته و زنبورهای کندوهای پدرم از شهد و گرده تمام این گیاهان دارویی برای تغذیه و تولید عسل ناب کوهی استفاده می کنند و به همین خاطر این عسل عصاره و خواص تمام این 103 گیاه دارویی رو در دل خودش داره.

این عسل پر از گرده گل ها و گیاهان دارویی است:

گرده گل ها، بالاخص گرده گلها و گیاهان دارویی ارزش غذایی و درمانی بسیار زیادی دارد، و در بازار به قیمت بسیار بالایی خرید و فروش می شود. به همین دلیل اکثر زنبورداران دستگاهی به اسم گرده گیر را جلوی درب وردی کندو قرار می دهند تا وقتی زنبور قصد ورود به کندو را دارد به بدنه این دستگاه کشیده شود و گرده هایی که به بدن و پای زنبور چسبیده از آن جدا شده و در ظرف مخصوصی جمع شود، تا زنبوردار بتواند گرده ها را جمع آوری کرده و بفروشد.

استفاده از گرده گیر هم باعث آسیب رسیدن و مجروح شدن زنبور می شود و هم اینکه عسل را از این ماده ارزشمند محروم می کند. اما پدر من از گرده گیر استفاده نمی کنه و به همین خاطر کندوهای عسل پدرم، هم زنبورهای سالمتری دارد و هم عسلی پر از گرده گلها و گیاهان دارویی است که باعث شده این عسل بسیار خاص و ویژه باشه.

موم این عسل، هم کاملا طبیعی و هم دارویی است!

یکی از سوالاتی که اکثر دوستان می پرسند اینه که مصرف موم عسل مفیده یا مضر؟ و جواب خیلی کوتاه این سوال اینه که مفید یا مضر بودن موم به این بستگی داره که این موم طبیعی باشه یا صنعتی؟! موم عسل اگر واقعا توسط خود زنبور تولید شده باشه ارزش غذایی و درمانی بسیار بالایی داره.

شاید براتون جالب باشه که بدونید زنبور عسل برای تولید یک گرم موم، به اندازه تولید سه گرم شهد باید تغذیه کنه و علاوه بر این بافت و تولید موم هم زمان و انرژی زیادی رو از زنبورها می گیره، به همین دلیل بسیاری از زنبورداران برای سود مالی بیشتر از موم های صنعتی (که ترکیبی از پارافین و مواد شمیمایی هست) استفاده می کنند تا زنبور فقط مشغول تولید شهد عسل باشه. قطعا مصرف موم های صنعتی نه تنها برای سلامتی مضر است بلکه استفاده از این موم ها در کندو باعث نفوذ مواد شیمیایی و صنعتی به داخل شهد عسل می شود و شهد عسل راه هم آلوده می کند.

اما موم عسل های کندوهای پدرم کاملا طبیعی است و توسط خود زنبورها تولید و بافته شده است. و علاوه بر اینکه تمام خواص دارویی موم طبیعی را با خود دارد، چون در اثر رفت و آمد زیاد زنبورها به داخل سلول های موم، گرده گلها و گیاهان دارویی هم در داخل جداره موم ها نفوذ کرده، خواص دارویی این نوع موم از باقی موم های طبیعی که بدون گرده هستند به مراتب بیشتر است.

ما فقط یکبار در سال عسل برداشت می کنیم!

مثل قدیمی هست که می گه هیچ ارزونی بی علت نیست و هیچ گرونی بی حکمت! در خصوص مقایسه قیمت عسل طبیعی که از شهد و گرده گل تغذیه کرده و عسل شکری که زنبورش به جای گل از شربت شکر تغذیه کرده همین مثل کاملا کارایی داره. اولین تفاوت بین این دو نوع عسل میزان تولید و برداشت عسل هاست، عسلی که با تغذیه طبیعی زنبور از شهد گل و گیاهان دارویی تولید بشه به قدری کم هست که تنها یکبار در سال قابل برداشته، در حالی که زنبوردارانی که هر روز کندوها رو با شربت شکر تغذیه می کنند تقریبا هر دو ماه یکبار برداشت عسل دارند!

دومین مورد به تغذیه خود زنبور در فصل سرما بر می گرده، همونطور که می دونید کیفیت عسل به میزان سلامتی زنبورهای کندو خیلی وابسته است و زنبورهایی که خودشون تغذیه مناسبی نداشته باشند نمی تونند عسل با کیفیت و غنی از ویتامین ها و آنزیم های مقوی تولید کنند! به همین دلیل در حالی که اکثر زنبورداران تمام عسلی که زنبور تولید کرده رو برداشت می کنند و در فصل زمستان برای تغذیه به زنبورها شربت شکر می دهند، پدرم در زمان برداشت عسل همیشه یک سوم کل عسل هر کندو رو برای تغذیه زنبورها در فصل زمستان (که گل و گیاهی برای تغذیه ندارند) داخل کندو نگه می داره. تا زنبورهای کندو در فصل زمستان از عسل بسیار غنی و مقوی ای که در فصل بهار و تابستان تولید کردند تغذیه کنند و همیشه کندوها پر از زنبورهای قوی و سالم باشه.

موراد بالا باعث میشه که میزان تولید عسل طبیعی نسبت به عسل شکری در سال حتی کمتر از یک دهم باشه، در حالی که زحمت و مراقبت بسیار بیشتری رو لازم داره. و به همین دلیل زنبورداری که عسل واقعا طبیعی تولید می کنه مجبوره قیمت بالاتری بر روی عسل بذاره تا هزینه های کار و تولید رو پوشش بده و بتونه با کیفیت به کارش ادامه بده.

کندوهای عسل ما اینجاست!

تو دل کوهستان سرسبز ارسباران روستایی هست به نام هورمغان علیا همین جایی که روی نقشه علامت زدم، اینجا روستای پدری ماست. مطقه ای که بیش از 100 نوع گیاه با ارزش دارویی شناخته شده داره. (تصویر ماهواره مربوط به اواخر فصل پاییزه که چمن زارها تقریبا خشک شدند.)

عسل پر گرده با موم (مخصوص عسل درمانی)

عسل پر گرده با موم (عسل درمانی) 

این عسل به صورت مخصوص از پرگرده ترین بخش های کندو انتخاب شده و به خاطر مقدار زیاد گرده گل های دارویی در این نوع عسل، بیشتر جهت مصارف درمانی توصیه میشه.

این عسل به صورت مخصوص از پرگرده ترین بخش های کندو انتخاب شده و به خاطر مقدار زیاد گرده گل های دارویی، از این نوع عسل، بیشتر جهت مصارف درمانی استفاده میشه. در منطقه ارسباران 103 نوع گیاه کوهی با ارزش دارویی شناسایی شده و این نوع عسل بیشترین میزان گرده این گیاهان دارویی رو در دل خودش داره.

همونطور که در توضیحات عسل گرده دار ارسباران شرح دادم مقداری از گرده هایی که زنبور ها در خونه های کندو جمع آوری می کنند به مرور زمان در بافت موم طبیعی عسل نفوذ می کنه و رنگ موم رو به تدریج از زرد طلایی به نارنجی و قهوه ای تغییر میده. چنین مومی که ضمن طبیعی بودن سرشار از گرده گلهای دارویی کوهستان های ارسبارانه قطعا یکی از بهترین داروهای طبیعت به حساب میاد.

به همین ما بیشتر این نوع عسل ویژه و پرگرده رو (که خیلی کمیاب هم هست) رو برای مصارف دارویی و درمانی پیشنهاد می کنیم. در این نوع عسل ها ممکنه که گرده عسل به صورت گلوله ای زرد، قرمز، نارنجی و یا حتی قهوه ای رنگ داخل عسل مشاهده بشه که در این حالت بهتره این گلوله گرده رو با مقداری شیره مخلوط کنید و بعد میل کنید تا طعم بهتری داشته باشه. 

قیمت هر یک کیلوگرم از این عسل 375.000 تومان می باشد.

شهد عسل با موم گرده دار 1 کیلوگرمی

شهد عسل با موم گرده دار 

یک صبحانه مقوی و کامل برای دوستانی که شهد عسل رو بیشتر دوست دارند اما می خواند از خواص موم طبیعی و گرده گلهای دارویی کوسهتان های ارسباران هم بهرهمند بشند!

در این نوع بسته بندی بیشتر از 90 درصد وزن عسل رو شیره عسل تشکیل داده و تنها حدود ده درصد از وزن عسل مربوط به عسل با موم گرده دار هست، این نوع خاص از عسل که یک صبحانه مقوی و کامله رو برای دوستانی آماده کردیم که شهد عسل رو بیشتر دوست دارند اما می خواند از خواص موم طبیعی و گرده گلهای دارویی کوسهتان های ارسباران هم بهرهمند بشند.

همونطور که در توضیحات عسل گرده دار ارسباران شرح دادم مقداری از گرده هایی که زنبور ها در خونه های کندو جمع آوری می کنند به مرور زمان در بافت موم طبیعی عسل نفوذ می کنه و رنگ موم رو به تدریج از زرد طلایی به نارنجی و قهوه ای تغییر میده. چنین مومی که ضمن طبیعی بودن سرشار از گرده گلهای دارویی کوهستان های ارسبارانه قطعا یکی از بهترین داروهای طبیعت به حساب میاد.

اما از طرفی برخی از دوستان طعم موم عسل رو خیلی دوست ندارند و ترجیح می دند که بیشتر از شهد عسل استفاده کنند. اما از طرفی هم مایلند که خواص دارویی موم گرده دار طبیعی رو هم از دست ندند، و ما هم به احترام به سلیقه این دوستان عزیر این نوع خاص از عسل رو آماده کردیم که نوش جان کنید.

قیمت هر یک کیلوگرم از این عسل 295.000 تومان می باشد.

مشاوره رایگان با کارشناس عسل درمانی

جهت رزرو وقت مشاوره با کارشناس عسل درمانی، فرم زیر را تکمیل و گزینه ثبت درخواست مشاوره را کلیک کنید.

روی نماد اعتماد ما کلیک کنید!

طبق اعلام پلیس فتا برای امنیت خرید اینترنتی باید فقط از سایتهایی خرید کرد که نماد اعتماد الکترونیکی دارند. 

سایت عسل خونه در مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت شده و دارای نماد اعتماد الكترونیكی از این مرکز می باشد. برای اطمینان از اصالت نماد اعتماد الکترونیکی ما می تونید روی نماد اعتماد الکترونیکی ما کلیک کنید.

داستان نجات جان پدرم با معجزه طبیعت ارسباران!

اجازه بدید اول خودم رو معرفی کنم، من محمد علیزاده هستم، کارشناس آزمایشهای علمی در صدا و سیما و مجلات رشد وزارت آموزش و پرورش. معمولا من رو با اسم “آقای آزمایش” می شناسند، و شما هم می تونید با یه جستجوی ساده در اینترنت به راحتی سایت و شبکه های اجتماعی من رو پیدا کنید و برنامه هایی که تو تلوزیون و مجلات رشد وزارت داشتم رو ببینید.

حدود 15 سال قبل پدرم دچار بیماری خونی عجیبی شد که باعث می شد پلاکت خونش به شدت افت کنه. پلاکت ها همون سلولهایی هستند که باعث لخته شدن خون می شند و اگر مقدار این پلاکت ها از یه حدی پایین تر باشه، اگر جایی از بدن شما خون ریزی کنه دیگه این خونریزی بند نمیاد و در موارد حادتر حتی باعث خونریزی های داخلی شدید میشه. و در اثر یکی از همین خونریزی ها شبکه چشم چپ پدرم خونریزی کرد و بینایی اون چشمش رو برای همیشه از دست داد.

بعد از چند سال معالجه و مراجعه به متخصص های مختلف، تشخیص دادند که پدرم دچار نوعی سرطان خونی شده و باید شیمی درمانی بشه. حدود سه سال پدرم هر دو ماه یکبار برای شیمی درمانی در بیمارستان خاتم الانبیاء تهران بستری می شد. اما نه تنها وضعیت سلامتیش رو به بهبودی نمی رفت بلکه به مرور بدتر و ضعیفتر هم میشد. تا اینکه طی یک جلسه کمیسیون پزشکی با تحلیل نتایج آزمایشهای پدرم به این نتیجه رسیدند که دیگه شیمی درمانی هم روی ایشون جواب نمیده و با این روند نهایتا بین سه تا شش ماه دیگه می تونه زنده بمونه!!

وقتی دکتر عدنان خسروی (فوق تخصص بیماری های خون و سرطان) می خواست این خبر رو پدرم بده برای اینکه سر صحبت رو باهاش باز کنه ازش می پرسه که اصالتا اهل کجاست و پدرم هم بهش میگه که تو یه روستای خوش آب و هوا، تو دل کوهستان سرسبز ارسباران به دنیا اومده و وقتی پدرش فوت کرده به اجبار زمانه شهرنشین شده و سالهاست که داره تو شهر قم زندگی می کنه.

دکتر خسروی هم بهش می گه که بزرگترین اشتباه زندگیت این بوده که اون طبیعت بکر و بی نظیر رو رها کردی و اومدی تو دل کویر و دود و آلودگی زندگی کردی. و با این حالی که شما داری اگر چیزی باشه که بتونه از این مریضی نجاتت بده شاید همون طبیعت سرسبز ارسباران باشه. چون دیگه داروها و شیمی درمان ما نمی تونه خیلی براتون موثر باشه و اگر معجزه ای نشه نهایتا سه تا شش ماه دیگه می تونیم زنده نگهتون داریم. اما اگر از من می شنوید باقی ماه های عمرتو برگرد به همون روستای پدریت و تو دل طبیعت زندگی کن. شاید معجزه طبیعت نجاتت داد!

وقتی پدرم تنها امید برای زنده موندنش رو برگشتن به روستای پدریش دید، همه چیز رو تو شهر رها کرد و فقط با یه وانت وسایل ضروری، همراه با مادرم راهی روستای پدریش شد. روستایی که بیشتر از 40 سال بود که بهش سر نزده بود. وقتی وارد روستا شد دید که از خونه پدریشون فقط یه خرابه باقی مونده. چند روزی رو مهمون روستایی ها بودیم تا کم کم با کمک روستایی ها یکی از اتاق های خونه پدریشون رو باز سازی کردند و پدر و مادرم یه زندگی روستایی خیلی ساده رو شروع کردند.

روستای پدرم یه روستای خیلی کوچیک تو دل کوه های ارسبارانه، جایی که تا اولین جاده آسفالت با مایشین حدود یک ساعت راه هست و سه ماه از سال به خاطر برف زیاد کلا غیر قابل رفت و آمد میشه. به همین دلیل روستاییان این منطقه خیلی خوب یاد گرفتند که نیازهای دارویی و درمانی خودشون رو از طبیعت تامین کنند. گیاهان دارویی کوهستان های این منطقه داروخونه شبانه روزی شون هست و پیرمردهایی تو این روستا هستند که تو تمام عمرشون حتی یک بار هم پیش دکتر نرفتند و با وجود اینکه بیشتر از 90 سال عمر دارند کاملا سرحال و سلامتند و به راحتی از دل کوه ها بالا میرند و دام هارو به چرا می برند!

پدرم هم تصمیم می گیره که فقط از غذاهای طبیعی و گیاهان دارویی کوهستان استفاده کنه، به همین خاطر چندتا گوسفند و بز از روستایی ها می خره تا از شیرشون پنیر و سرشیر و کره محلی درست کنند و به جای چایی فقط از دمنوش گیاهان کوهی مثل چای کوهی، پولک و پونه کوهی استفاده می کرد. و البته از همه مهمتر عسل طبیعی کوستانی بود که اونجا روستایی ها درست می کردند. عسلی که زنبورهاش با تغذیه حدود 103 نوع گیاه دارویی کوستان تولید می کردند. و اتفاقی که افتاد واقعا در حد یک معجزه بود!

پدرم قبل از اینکه به روستا بره تقریبا هر دو ماه یکبار بدنش خونریزی داخلی می کرد که نشونه اش دونه های قرمز رنگی بود که روی پوستش دیده می شد و با دیدن این دونه های قرمز می فهمید که وقتش شده بره برای شیمی درمانی! اما از وقتی زندگی تو روستا و رژیم غذایی عسل کوهی و دمنوش رو شروع کرد، وضعیت جسمانیش هر روز بهتر و بهتر شد، و به جای دو ماه، برای اولین بار بعد از حدود چهار ماه نشونه های خونریزی داخلی رو پیدا کرد و برای شیمی درمانی به تهران رفت. و دفعه بعد این چهار ماه به حدود پنج ماه رسید و بعد به هفت ماه و… .

و پدرم که متخصصین تنها بین سه تا شش ماه امید به زنده موندنش داشتند، الان بیشتر از 4 ساله که حتی یکبار هم شیمی درمانی نشده و کاملا سالم و با نشاط داره زندگی می کنه!

بعد از اینکه پدرم سلامتی کاملش رو به دست آورد، تصمیم گرفت که مشغول تولید عسل طبیعی بشه، همون عسلی که به قول خودش معجون و عصاره گیاه های دارویی کوهستان ارسبارانه. یه عسل ناب که جون خودشو مدیونش می دونه و البته من هم مطمعنم که این عسل فوق العاده که عصاره 103 گیاه دارویی ارسبارانه همراه با دمنوش این گیاهان دارویی می تونه لذت شیرین سلامتی رو به عزیزان شما هم هدیه کنه. به همین دلیل اسم این بسته رو “معجزه طبیعت ارسباران” گذاشتم.

یک پیشنهاد شگفت انگیزتر (فقط برای 200 نفر اول)

قبل
بعدی

بسته معجزه طبیعت ارسباران

(معجون 103 گیاه دارویی کوهی)

این بسته حاوی یک شیشه (330 گرمی) عسل کاملا طبیعی کوهستان ارسبارانه که عصاره و گرده 103 گیاه دارویی رو دل خودش داره و همینطور سه گیاه دارویی کوهی دستچین شده ارسباران (چای کوهی – پونه کوهی و پولک کوهی) هست که از تاثیر آنها شگفت زده می شوید!

قیمت این بسته 165.000 تومان می باشد که در فروش ویژه می توانید این عسل را با 70% تخفیف شگفت انگیز و تنها با 59.000 تومان خریداری کنید!

چرا این بسته ویژه را با 70% تخفیف می فروشیم؟!

چون: مشک آن است که خود ببوید، نه آنکه عطار بگوید! قطعا هرچقدر هم که ما از ویژگی های شگفت انگیز عسل طبیعی و گیاهان دارویی این بسته براتون بگیم، اصلا جای یکبار امتحان کردنش توسط خود شما رو نمی گیره! ما نسبت به کیفیت فوق العاده این محصولات کاملا مطمعن هستیم و همونقدر هم اطمینان داریم که اگر شما هم یکبار این عسل فوق العاده رو بچشید و یا دمنوش گیاهان کوهی دستچین شده مارو نوش جان کنید، به کیفیت و تاثیر بی نظیر اونها مثل خود ما ایمان میارید!

حتی می تونید عسل ما را به یک آزمایشگاه تخصصی تغذیه ببرید تا از ارزش غذایی و دارویی این عسل اطمینان پیدا کنید. حتی در آزمایشگاه های تخصصی عسل، می تونند به شما بگند که گرده چه گیاهان دارویی در این عسل وجود داره و چه ویتامین ها و آنزیم هایی در این عسل موجوده.

در واقع ما مطمعنیم که اگر شما تنها یکبار از این محصولات طبیعی این بسته استفاده کنید قطعا مشتری دائم ما میشید و برای خریدهای بعدی هم به ما مراجعه می کنید. به همین دلیل این بسته رو با یه تخفیف شگفت انگیز به شما پیشنهاد دادیم تا بدون هیچ ریسکی محصول مارو تست کنید، در حالی که تقربیا کل هزینه پرداختی شما فقط هزینه های بسته بندی و نیروی انسانی و تبلیغات پکیج رو پوشش میده و در این طرح شگفت انگیز عیدانه که تنها برای 200 خریدار اول درنظر گرفتیم، شما هزینه خرید عسل طبیعی و گیاهان دارویی بسته را مهمان ما هستید.

این فایل صوتی هم نظر یکی از مشتریان مون هست که بسته ویژه معجزه ارسباران رو برای تست کیفیت عسل های ما تهیه کردند. ایشون خودشون پزشکی خوندند و عسل مارو برای درمان همسرشون که سرطان خون داشتند تهیه کردند.

گیاهان دارویی ما واقعا دستچین طبیعت هستند!

حتما اطلاع دارید که اکثر از گیاهان دارویی که عطاری ها به فروش می رسند از طریق کشت صنعتی تولید می شوند و برای افزایش تولید و بهره وری بالاتر در تولید این گیاهان دارویی از کودها و آفت کش های شیمیایی استفاده می شود که باعث می شود و این مواد شیمایی گرچه باعث افزایش تولید این گیاهان می شود اما به همان شدت نیز روی کیفیت و خواص دارویی و درمانی گیاهان نیز موثر است و نه تنها باعث کاهش اثرات مثبت و دارویی این گیاهان می شود بلکه در مواردی نفوذ این مواد شمیایی در بدنه گیاه ، باعث می شود که مصرف این گیاهان دارویی خود باعث ایجاد بیماری شود.

اما گیاهان دارویی روستای پدری من کاملا خودرو رشد می کنند، بدون وجود هیچ گونه کود یا آفت کش شیمایی، در محیطی کاملا پاک و طبیعی! خاک منطقه اینقدر غنی از مواد عالی و معدنی است که تبدیل به بهشت گیاهان شده و گیاهان دارویی این منطقه نسبت به بقیه نقاط کشور از کیفیت فوق العاده بالاتری برخوردارند.

چون این گیاهان به صورت خودرو در کوه و دشت ها رشد می کنند، دستچین کردن آنها هم کار بسیار سختی است! شاید برای دستچین کردن تنها حدود 100 گرم چای کوهی که در یک پاکت کوچک جای می گیرید لازم باشد یک روز کامل در کوه و دشت مشغول جستجو و دستچین کردن گل چای کوهی باشیم.

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که ما وقت دستچین کردن گیاهان دارویی خیلی مراقبیم که اصل گیاه آسیب نبیند و تنها بخشی از گل و برگ و ساقه گیاه را می چینیم به شکلی که بوته گیاه اصلی سالم بماند و بتواند به زندگی طبیعی خود ادامه دهد و طبیعت منطقه هم آسیبی نبیند. و تنها بخش هایی از گیاه که برای مصارف دارویی مفید است را دستچین می کنیم.

برای پرسیدن هرگونه سوال در خصوص عسل های ما و یا سفارش عسل ها می تونید از ساعت 8:30 تا 16:30 با شماره 09934246539 تماس بگیرید! در خارج از این ساعت هم از طریق واتس آپ و یا چت آنلاین سایت در خدممتون هستیم.